Taktické cvičení – únik čpavku

21101-tczs-12V pondělí 11. 10. 2021 odpoledne došlo na zimním stadónu v Kopřivnici k úniku čpavku z potrubí ve spojovací šachtě mezi ledovou plochou a strojovnou – takový byl námět taktického cvičení jednotek požární ochrany ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Kopřivnici a místní dobrovolné jednotky.

 

 

JSDH Kopřivnice je v rámci koncepce předurčeností dobrovolných jednotek v kraji vybavena a vycvičena na zásahy s výskytem nebezpečných látek a spolu s profesionálními kolegy ze stanice Kopřivnice sídlící v průmyslovém parku Vlčovice, patří mezi jednotky, které se na místo události dostaví jako první.

nl-foto-ilustracni-web

Hasiči po příjezdu na místo události a prvotním průzkumu provedli okamžitou záchranu osoby v přímém ohrožení života, současně byly vytyčeny hranice nebezpečné zóny a byly započaty práce na přípravě dekontaminačního stanoviště. Další skupina hasičů v protichemických oblecích poté provedla vstup do hloubky zamořeného prostoru aby zjistila místo havárie a zastavila únik. Ve spojovací šachtě byla nalezena další osoba, kterou hasiči transportovali přes dekontaminační stanoviště do bezpečného prostoru a provizorní opravou zastavili únik amoniaku.

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice