TFA Hlučín cup 2011

uvodHasiči z Hlučína připravují již od roku 2007 soutěž dvojic jako variaci TFA – simulace zásahové činnosti. V sobotu 28. 5. 2011, v rámci rozehřívání se na další závody, si vyzkoušeli tuto zajímavou soutěž i naši hasiči.

V našem kraji je tato soutěž vyjímkou – na rozdíl od ostatních závodů, které jsou záležitostí jednotlivců, tak zde soutěží společně vždy dvojice, která tvoří jeden tým. Hasiči si mohou při plnění některých úkolů vzájemně pomáhat. Výsledný čas týmu je odečten po proběhnutí druhého z dvojice cílem. Soutěž byla rozdělena na několik kategorí – muži bez dýchací techniky, muži s dýchací technikou a závod si mohli vyzkoušet i ženy, které ale měly poněkud modifikovanou trať.Soutěžní trať obsahovala několik úkolů, které známe i z ostatních soutěží, ale bez závěrečného, mnohdy drastického výstupu, jak to známe např. z TFA Štramberská trúba, nebo Ostravská věž. Po startu hasiči rozvinuli vedení tvořené 2 x dvěma hadicemi B s proudnicí, následoval transport figuríny na nosítkách, poté hasiči prošli tunelem, postavili nastavovací žebřík na konstrukci, vystoupali na plošinu, kde vytáhli na laně barely naplněné vodou na předepsanou hmotnost. Po sestupu dolů přenesl každý hasič dva koše se dvěma hadicemi B, následovalo 60 úderů do hammerboxu a před cílem ještě hasiči překonali 2m bariéru.

 

201105292035_vysledky-hlucin-2011Na prakovišti u brány hlučínské štěrkovny, kde se celá soutěž odehrávala, bylo k vidění i poměrně široké spektrum zásahové techniky. Svá vozidla předvedli na statické ukázce místní dobrovolní hasiči, dále HZS Moravskoslezského kraje, stanice Hlučín, Záchranný útvar Hlučín (bývalá civilní ochrana Armády ČR) a dvě vozidla prezentovala taky Zdravotnická záchranná služba.

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice