TFA Ostravská věž 2011

uvodV neděli 18. 9. 2011 vyvrcholil posledním závodem Pohár ředitele HZS Moravskoslrzského kraje v soutěžích TFA. Tradiční závod se odehrával jako vždy na Prokešově náměstí v Ostravě. Bezprostředně po jeho ukončení proběhlo vyhodnocení a vyhlášení výsledků celého poháru.

Závod v Ostravě je hodně podobný tomu ve Štramberku. Pro diváky je zajímavým zpestřením start vždy dvou závodníků současně – pro plnění silových disciplín jsou připraveny dvě shodné paralelní tratě. Po startu hasiči roztáhnou dvě hadicová vedení B, každé ze dvou hadic a s proudnicemi, následuje hammerbox a 60 úderů kladivem, 2 metrová bariéra, transport figuríny, výstup na ocelovou konstrukci a vytažení závaží a závěrečný běh na vrchol věže ostravské radnice, kde je cíl. To vše vykonává hasič v kompletní zásahové výstroji s dýchacím přístrojem na zádech, což samo o sobě představuje zátěž cca 20 kg… Závodu se zúčastnili, stejně jako několika předchozích, taky tři členové naši jednotky – Tomáš Melčák, Tomáš Bartoň a David Šproch. Do Poháru ředitele HZS MSK bylo zařazeno celkem 5 závodů Vratimov cup, Hartaman, Hornolhotský železný hasič, Štramberská trúba a Ostravská věž). Do hodnocení byly započítávány tři nejlepší výsledky. Nejlepšího výsledku dosáhl Tomáš Melčák, který vybojoval v závodě i v celém Poháru 2. místo v kategorii nad 35 let. Tomáš Bartoň zdolal věž s 26. časem v kategorii do 35 let a celkově mu patří 19. místo v Poháru. David Šproch doběhl 39. a v celkovém pořadí odsadil 27. příčku v kategorii do 35 let.


Fotogalerie TFA Ostravská věž 2011

201109222023_P1080355


Celkové výsledky Poháru ředitele HZS MSK 2011
Kategorie A do 35 let
Kategorie B nad 35 let
201109222022_vysledky-pohar

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice