TFA Radniční věž 2009

uvodTuto neděli 18.10. 2009 se na Prokešově náměstí v Ostravě konal 4. a zároveň závěrečný závod ze soutěží TFA zařazených do Poháru ředitele HZS Moravskoslezského kraje. Některého ze závodů z průběhu celého Poháru (Štramberská trúba, Vratimov cup, Hartaman, Radniční věž) se zúčastnili letos celkem 4 členové naší jednotky.

V Ostravě reprezentovali naši jednotku Libor Kubacka (startoval poprvé na TFA již v roce 2006) a Jakub Kubíček.

Trať byla stejná jako v minulých ročnících a patří spolu se Štramberskou trúbou k nejtěžším. Navíc startují paralelně ve dvou drahách vždy současně dva soutěžící a je tak divácky atraktivní. Po startu roztáhli hasiči dvě nezavodněná vedení z hadic „B“ v délce 40m, provedli 30 úderů kladivem v hammerboxu, překonali 2m bariéru, následoval transport figuríny do vyznačeného prostoru, výstup na lešení a vytažení závaží o hmotnosti cca 20 kg a poté běh na ochoz radniční věže, kde byl cíl. Celou trasu absolvovali hasiči s aktivním dýchacím přístrojem.

Celkem se v kategorii do 40-ti let zúčastnilo letošního ročníku 60 závodníku z celé ČR. Nejlepší z našich byl letos s časem 7:12,9 na 36. místě Jakub Kubíček. Libor Kubacka obsadil s časem 7:29,9 45. pozici.Do celkového pořadí Poháru ředitele HZS MSK se počítaly tři nejlepší výsledky ze čtyřech závodů zařazených do Poháru. Hodnoceni byli z našich členů tři hasiči: Tomáš Bartoň (celkově 25. místo, účast na TFA Štramberské trúba, Vratimov cup, Hartaman), Jakub Kubíček (celkově 35. místo, účast na TFA Štramberská trúba, Hartaman a Radniční věž) a Libor Kubacka (celkově 37. místo, účast na TFA Štramberská trúba, Hartaman a Radniční věž).


Ve všech soutěžích Poháru ředitele HZS MSK se v tomto roce zúčastnili celkem 4 členové naší jednotky a to Tomáš Melčák a Tomáš Bartoň (startující jako příslušníci HZS za HZS MSK) a Libor Kubacka a Jakub Kubíček.

 

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice