TFA Štramberská trúba 2009

uvodV sobotu 6. 6. 2009 se konal ve Štramberku již počtvrté závod o nejtvrdšího hasiče – TFA Štramberská trúba. Závod je součástí 3. ročníku Poháru ředitele Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v soutěžích TFA, do kterého je letos stejně jako loni zařazen kromě Štramberského závodu ještě Vratimov Cup, Slezská Harta a radniční věž v Ostravě, kde proběhne i slavnostní vyhlášení celkových výsledků poháru.

Od roku 2006, tedy hned od prvního závodu TFA ve Štramberku, se tohoto závodu účastní i naši hasiči. Letos hájili barvy naší jednotky Libor Kubacka, Jakub Kubíček a také Tomáš Melčák a Tomáš Bartoň, kteří jako profesionální hasiči startovali za HZS MSK, územní odbor Ostrava, resp. Frýdek Místek. V letošním roce se sešlo na startu rekordních 68 soutěžících. O náročnosti soutěže svědčí i to, že i když se do ní přihlašují ti nejlepší, tak přesto se i letos nepodařilo všem zazvonit na zvonec v cíli.

Průběh závodu byl stejný jako v minulém roce – všichni hasiči (kromě třech závodníků zvláštní kategorie) běželi s aktivním dýchacím přístrojem a v kompletním zásahovém oděvu. Po startu rozvinuli dvě 40-ti metrová hadicová vedení, provedli 60 úderů do hammer boxu (střídavě 30 nahoru a 30 dolů), následovalo překonání 2m bariéry, transport figuríny, výstup po ocelové konstrukci na plošinu, vytažení sudu s cca 25 litry vody a pak finálový výstup po zámeckých schodech na hradní nádvoří a poté do věže Štramberské trúby, kde úderem do zvonu na ochozu věže hasič ukončil svůj pokus.

Nejlépe z našich si v kategorii dobrovolných hasičů vedl Libor Kubacka, který obsadil se skvělým časem 6:40 9. místo, Jakub Kubíček se umístil na 14. místě. V kategorii profesionálních hasičů obsadil Tomáš Melčák 12. místo a Tomáš Bartoň 22. pozici. Další soutěží zařazenou do Poháru ředitele HZS MSK je Vratimov Cup, který se uskuteční již tuto sobotu, 13. 6. 2009 a budeme našim hasičům opět držet palce !


Fotogalerie TFA Štramberská trúba 2009

200906090840_profi-do40ti

200906090840_profi-nad40

200906090841_jsdh

200906090841_zvlastni

Článek na TFA Czech

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice