TFA Štramberská Trúba 2010

uvodJiž tradičně od roku 2006 se koná ve Štramberku extrémní hasičský závod typu TFA (anglická zkratka sousloví Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežije). Stejně jako v předchozích ročnících je závod ve Štramberku zařazen do Poháru ředitele HZS MSK spolu ze soutěžemi ve Vratimově, na Slezské Hartě, v Ostravě a nově taky v Hatích.

Letos se sešlo na startu celkem 46 závodníku z celé ČR z řad jak profesionálních, tak dobrovolných hasičů (hodnocení je společné, oddělené pouze podle věku do kategoríí do 40 let a nad 40 let). Hasiči závodí v kompletním zásahovém obleku, včetně bot, rukavic a obuvi a s dýchacím přístrojem na zádech. Celková hmotnost výstroje je cca 20 kg.

Z našich členů se letos postavilo na start celkem 5 hasičů. Tomáš Melčák a Tomáš Bartoň soutěžili jako příslušníci HZS MSK. Nově si vyzkoušeli nástrahy a náročnost závodu taky Martin Letocha, Petr Dvorský a Radan Křížek. Naše jednotka se podílela částečně i na technickém zajištění soutěže. Navíc po celou dobu konání závodu bylo připraveno jedno družstvo k okamžitému výjezdu k připadné mimořádné události.

Trať závodu byla stejná jako v předcházejících letech – po startu napojili hasiči na dvě výtlačná hrdla CAS 32 (tuto úlohu plní od začátku naše T 148) hadice „B“, rozvinuli 2 x 40 m nezavodněné vedení hadic „B“ s proudnicemi. Následovalo 40 úderů kladivem do hammerboxu, překonání 2m bariéry, transport figuríny, výstup na lešeňovou konstrukci a vytažení závaží o hmotnosti cca 20 kg a nakonec výstup po více než 300 schodech z náměstí přes hradní nádvoří až na ochoz věže Štramberské trúby, kde zazvoněním na zvon hasič ukončil svůj pokus. Letos byla pokořena magická hranice 5 min a byl vytvořen nový rekord tratě o což se zasloužil Jiří Mikulecký z HZSP SŽDC Česká Třebová.


Fotogalerie TFA Štrambeská Trúba 2010


První 3 v kategorii do 40 let

201005300947_vysledky-do40První 3 v kategorii nad 40 let

201005300947_vysledky-nad40

Článek na TFA Czech

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice