Výbuch – taktické cvičení

IMG_4506V úterý 16. srpna 2022 odpoledne otřásl opuštěnou budovou obývanou squatery na ulici Smetanově v Kopřivnici výbuch a po něm následoval požár. Uvnitř objektu se měl nacházet větší počet osob. Takový byl námět taktického cvičení jednotek požární ochrany. 

 

 

 

 

Na místo události vyslalo operační středisko všechny jednotky z prvního stupně dle požárního poplachového plánu pro dané místo události. Poplach se tedy rozezněl na stanicích Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Kopřivnici a Novém Jičíně a pokyn k výjezdu dostali také hasiči z dobrovolných jednotek města Kopřivnice a Štramberku.

Jako první se na místo dostavili hasiči města Kopřivnice, kteří ihned započali s tvorbou dopravního a útočného vedení pro potlačení požáru. Po dojezdu dalších jednotek a bleskové likvidaci požáru museli hasiči zajistit přednemocniční neodkladnou péči velkému počtu zraněných osob. K jejich třízení byla využita metoda START. 

 

Celé cvičení bylo pod taktovkou velitele čety směny B ze stanice Kopřivnice a o precizní reálné namaskování zraněných se postaral hasič zdravotník ze stejné směny.

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice