Výcvik na ledu 2021

IMG_0356I v letošním roce využili hasiči vhodného počasí a 17. února proběhl na zamrzlé hladině vodního díla Větřkovice výcvik zaměřený na záchranu osob. Na rozdíl od let minulých, byla zvolena večerní hodina a hasiči si vyzkoušeli práci v „nočních“ podmínkách. V praxi tak mohly být prověřeny i nové osvětlovací soupravy pořízené v závěru roku 2020 z regionálního operačního programu v rámci projektu Pořízení vybavení pro JSDH Kopřivnice II.

 

 

Kromě „nočního“ výcviku s praktickým použitím nově pořízených přenosných osvětlovacích souprav vyzkoušeli hasiči také nový záchranný prostředek – paddleboard agama rescue. Jedná se o speciální záchranářskou variantu zesílené konstrukce vhodné i pro drsné zacházení s nosností až 160 kg. Jeho použití na ledu se ukazuje jako velice operativní a efektivní. Kromě toho hasiči cvičili i se standardními technickými prostředky, které lze alternativně použít pro daný účel jako je např. páteřová deska nebo nastavovací žebříky. Pro práci ve vodě jsou hasiči vybaveni speciálními suchými obleky, které umožňují provádění i dlouhodobých zásahů a to i ve velmi chladné vodě.

clanek

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice