Výcvik na vodě

PB200106

V hasebním obvodu jednotky se nachází přehrada Větřkovice a protéká řeka Lubina, která umí být v období  dešťů poměrně hodně divoká. Proto se hasiči pravidelně připravují a zdokonalují v činnostech zaměřených na záchranu osob z vodní hladiny. Jeden z takových praktických výcviků proběhl v neděli 20. 11. 2016 v místní části Lubina.

Hasiči si v praxi ověřili a vyzkoušeli poznatky nabyté v teorii a metodické pokyny, které stanovují doporučené postupy pro práci na tekoucí vodě. Výcvik byl zaměřen na záchranu osob z vody pomocí technických prostředků z výbavy jednotky. Členové jednotky si vyzkoušeli poskytnutí pomoci tonoucímu nejjednoduššími prostředky, jako je například házecí pytlík až po sofistikovanější způsoby, které představuje mimo jiné třeba vytvoření traverzu přes vodní tok s použitím upoutaného a ze břehu směrově ovládaného raftu. Součástí výcviku bylo rovněž zdokonalení ovládání lodě na tekoucí vodě a základy defenzivního plavání.

 

Vysoká odborná úroveň a vedení celého výcviku bylo zajištěno zkušeným instruktorem, příslušníkem HZS Moravskoslezského kraje a zároveň členem naší jednotky se specializací pro vyhledávání a záchranu osob z vody.

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice