Výcvik na zamrzlé vodní hladině 2024

IMG_4535Hasiči využili díky dlouhotrvajícím mrazům příhodné klimatické podmínky a 17. ledna 2024 uspořádali praktický výcvik zaměřený na záchranu osob a práci na zamrzlé vodní hladině. Ideálním místem pro takový výcvik je největší vodní plocha v hasebním obvodu jednotky – přehrada Větřkovice.

 

 

 

Letošní výcvik proběhl za tmy, při použití přenosné osvětlovací techniky, která je ve výbavě jednotky. Kromě standardních prostředků, jako jsou osvětlovací stožáry na cisternových automobilových stříkačkách, jsou hasiči vybaveni i přenosnými systémy v AKU i síťovém provedení. Specialitou je osvětlovací balón, který umí osvítit místo zásahu neoslňujícím světlem v oblasti 360° od místa instalace. Tato technika byla použita např. u požáru mohutného stromu pod lesem nad kopřivnickým hřbitovem. 

IMG_4567

 

Součásti výcviku bylo kromě teoretické přípravy a seznámení se s nejnovějšími taktickými postupy hlavně praktické použití všech dostupných prostředků z výbavy jednotky. Kromě speciální záchranářské varianty paddleboardu Agama Rescue zesílené konstrukce, cvičili hasiči i s běžnými technickými prostředky, které lze alternativně použít pro daný účel jako je např. páteřová deska nebo nastavovací žebřík. Pro práci ve vodě jsou hasiči vybaveni speciálními suchými obleky, které umožňují provádění i dlouhodobých zásahů, a to i ve velmi chladné vodě.

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice