Výcvik záchrany osob – zima 2018

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V pondělí 12. března proběhl na vodní nádrži Větřkovice plánovaný výcvik hasičů zaměřený na záchranu osob propadlých ledem na vodní ploše. V hasebním obvodu jednotky se nachází kromě zmíněného vodního díla ještě retenční nádrž štramberského lomu a řeka Lubina.

vycvik-zima-2018

 

Členové jednotky procházejí každoročně pravidelnými výcviky s „vodní“ tématikou a to v letním i zimním období, na klidné i tekoucí vodě. Podmínky letošního zimního výcviku byly více než ideální. Oteplení v týdnu před výcvikem předcházely déle trvající mrazy, které na hladině přehrady vytvořily silnou ledovou vrstvu. Následné oteplení připravilo pro cvičící hasiče velice pěkný prolamující se led. Hasiči si po teoretické přípravě, která předcházela samotnému praktickému výcviku, vyzkoušeli různé možnosti záchrany osob s využitím technických prostředků vezených na zásahových vozidlech. K práci ve vodě mají hasiči k dispozici suché obleky, které zajišťují optimální komfort pro zachránce a umožňují i dlouhodobější práci ve vodě. K záchraně se kromě speciálních prostředků dá využít i běžné hasičské „nářadí“, jakou jsou nastavovací žebříky nebo hadice.

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice