Zásah jednotky č. 37

7. 3. 2015 – 6:25
Požár – nízké budovy
Kopřivnice – Wolkerova 679
Technika: CAS 24 T 815, CAS 32 T 815
Zasahující jednotky: JSDH Kopřivnice, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Štramberk, JSDH Příbor
Tisková zpráva HZS MSK
Info: Jednotky z prvního stupně požárního poplachu byly vyslány k ohlášenému kouři z okna v bytovém domě na ulici Wolkerova. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se z oken domu valí hustý černý dým a ze strany dvora domu již šlehají z oken plameny. Hasiči vytvořili dopravní a útočné vedení a vnikli do hořícího bytu. Požár byl likvidován jedním „C“ proudem. Uživatelka bytu byla v době příjezdu hasičů na místo události již mimo byt. Byla ji poskytnuta předlékařská pomoc a přivolána zdravotnická záchranná služba, která ji převezla do nemocnice k dalšímu vyšetření pro podezření z intoxikace zplodinami hoření. K odvětrání zasažených prostor byla použita přetlaková ventilace. Hasiči poté ve spolupráci s vyšetřovatelem prováděli vyklizení prostoru a dohašování hořícího materiálu na volném prostranství. Vzhledem k možnému riziku rozšíření požáru skrytými cestami byla provedena důkladná kontrola termokamerou jak v zasaženém bytě, tak zejména střešní konstrukce. Byt byl požárem zcela zničen, dva pokoje byly poškozeny přímo ohněm, zbytek bytu zdevastovaly zplodiny hoření. Škoda způsobená požárem byla předběžně vyčíslena na 1,4 mil. Kč, uchráněné hodnoty pak na 3 mil. Kč. Ke vzniku požáru došlo dle vyšetřovatele od svíčky v obývacím pokoji…

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice