Vyprošťování osob z havarovaných vozidel

P2020054

V úterý 2. února 2016 odjela část jednotky s prvovýjezdovou cisternou ke speciálnímu výcviku zaměřeného na vyprošťování osob z havarovaných vozidel. Odbornou přípravu zajistili příslušníci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice Bílovec. Bílovec byl rovněž místem konání výcviku. Po celou dobu nepřítomnosti musela být samozřejmě zajištěna akceschopnost jednotky pro případný výjezd.

Výcvik byl prioritně určen pro jednotky předurčené k zásahům u dopravních nehod, které dostaly závěrem loňského roku darem od Moravskoslezského kraje nové sady hydraulického vyprošťovacího zařízení. Hasiči si tak mohli v praxi ověřit výkon a vlastnosti nového vybavení. Přidanou hodnotou celého výcviku bylo navíc to, že hasiči měli k dispozici autobus. Ty mají zcela jinou konstrukci než osobní automobily a tomu je třeba přizpůsobit i taktiku a provedení celého zásahu.

Připomeňme, že po loňské nadílce je naše jednotka vybavena špičkovou sadou hydraulického vyprošťovacího zařízení značky Holmatro včetně příslušenství. Kromě toho mají hasiči k dispozici prostředky pro poskytnutí předlékařské první pomoci. Výbava je zcela srovnatelná s profesionálními kolegy z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje.

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice