Zásah č. 100

21. 6. 2020 – 7:09
Technická pomoc – odstranění nebezpečných stavů
Kopřivnice – Lubina 249
Technika: CAS 24 T 815
Zasahující jednotky: JSDH Kopřivnice, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Lubina I, JSDH Lubina II
Info: Přesně devět minut po sedmé hodině ranní byl kopřivnické jednotce ohlášen sesuv půdy v místní části Lubina. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o masivní sesuv na silnici a vyvrácené stromy na rodinné domy. Hasiči zabezpečili místo zásahu a evakuovali obyvatele dvou okolních domů. V průběhu zásahu stále docházelo k dalším sesuvům půdy a pádům stromů, proto byl na místo přivolán statik. Kvůli nestabilitě terénu nebylo možné provést odstranění stromů, a proto se komunikace uzavřela a na místě zůstala pouze místní jednotka, která nadále prováděla monitoring místa zásahu.

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice