Zásah č. 109

23. 6. 2017 – 20:50
Požár – nízké budovy
Štramberk – Kozina 537
Technika:  CAS 24 T 815, AZ 30 Camiva, CAS 32 T 815
Zasahující jednotky: JSDH Štramberk, JSDH Kopřivnice, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Příbor, JSDH Sedlnice
Info: Se všemi vozidly vyjeli kopřivničtí hasiči k požáru střechy rodinného domu ve Štramberku. Po příjezdu prvních jednotek na místo byly vidět šlehající plameny ze střechy. Hasiči souběžně s prováděným průzkumem rozvinuli několik útočných proudů. Zásah byl veden uvnitř i vně objektu i z výškové techniky. Na místo zásahu byl povolán i protiplynový automobil se zásobou rezervních dýchacích přístrojů. Dvě velkokapacitní cisterny zároveň prováděly dálkovou dopravu vody. Čerpací stanoviště bylo zřízeno u hasičské zbrojnice v Kopřivnici. Zásah komplikovala poloha ohniska, která se nacházela v nepřístupném mezistropním prostoru. Pro likvidaci požáru musel být částečně destruktivně otevřen střešní plášť budovy. K vyhledávání skrytých ohnisek využili hasiči termokameru.  Žádný z obyvatelů domů nebyl zraněn, do nemocnice však musel být s lehkým zraněním převezen jeden z hasičů. Na místě zasahovalo celkem 5 jednotek požární ochrany.

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice