Zásah č. 181

26. 11. 2019 – 1:24
Požár – nízké budovy
Kopřivnice – Česká, novostavba bytového domu
Technika: CAS 24 T 815, AZ 30 Camiva, OA Škoda Fabia, CAS 30 T 815-7
Zasahující jednotky: JSDH Kopřivnice, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Štramberk, JSDH Příbor, JSDH Frenštát p.R., JSDH Trojanovice, JSDH Závišice, JSDH Sedlnice, HZS MSK Bílovec
Info: Celkem 9 jednotek požární ochrany bylo postupně vysláno k požáru dosud neobývané dřevostavby bytového domu. V době příjezdu první jednotky již plameny pohltily celý objekt a silný žár ohrožoval i vedle stojící budovy. K jejich ochraně museli hasiči nasadit několik vodních proudů. Vzhledem k rozsahu požáru probíhaly hasební práce výhradně z venku. Požár se podařilo hasičům lokalizovat za dvě hodiny. Konečná likvidace trvala ještě dalších několik desítek minut. Hasiči museli strhnout nestabilní části konstrukcí a v odpoledních hodinách byl po konzultaci se statikem objekt stržen zcela. K demolici budovy byla využita speciální technika ze Záchranného útvaru HZS v Hlučíně. Škoda byla předběžně vyčíslena na 5 mil. Kč, uchráněné hodnoty pak na 20 mil. Kč.

Další info a foto na webu požáry.cz.

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice