Zásah č. 190

Požár – trafostanice, rozvodny
Kopřivnice – I. Šustaly
Technika: CAS 24 T 815, CAS 30 T 815-7
Zasahující jednotky: HZS MSK stanice Kopřivnice, JSDH Kopřivnice, HZS MSK stanice Nový Jičín
Info:
Požár uvnitř objektu trafostanice 22 kV / 400 V. Hořela vysokonapěťová část zařízení. Hasiči po příjezdu okamžitě rozvinuli vodní proudy na ochranu okolních objektů, kdyby došlo k rozšíření požáru mimo objekt trafostanice a průběžně prováděli monitoring situace. Po zajištění bezpečného stavu objektu pracovníky ČEZ Distrubuce a.s. bylo přistoupeno k samotnému hašení elektrického zařízení. K minimalizaci druhotných škod byl využit speciální automobil s hasícím kontejnerem CO2 z centrální stanice HZS MSK v Novém Jičíně. Hasiči zlikvidovali plameny pomocí oxidu uhličitého, následně byly zbytky žhnoucí hmoty ochlazeny vodním proudem. Během zásahu byla nasazena přetlaková ventilace vnitřních prostor s využitím nedávno pořízeného akumulátorového ventilátoru. Předběžně vyčíslená škoda na zařízení dosáhla výše 0,5 mil. Kč, stejnou částkou byly ohodnoceny i uchráněné hodnoty.