Zásah č. 33

13. 4. 2022 – 4:32
Požár – výškové budovy
Kopřivnice – Česká 320, dům s byty zvláštního určení
Technika: CAS 24 T 815, CAS 30 T 815-7, DA VW Transporter
Zasahující jednotky: HZS MSK stanice Kopřivnice, JSDH Kopřivnice, JSDH Štramberk, HZS MSK stanice Nový Jičín, JSDH Příbor, JSDH Frenštát p. R., HZS MSK stanice Ostrava Zábřeh
Info: Požár bytu v 5. patře v domě s byty zvláštního určení (dříve domov s pečovatelskou službou) na ulici České. V době příjezdu první jednotky se požár nacházel již ve třetí fázi (čili byl plně rozvinutý a z oken šlehaly plameny). Hasiči ihned po příjezdu započali s tvorbou dopravního a útočného vedení. K likvidaci požáru byl nasazen jeden útočný „C“ proud. Souběžně probíhal průzkum v celém domě. Postupně byly zachráněny nebo evakuovány desítky osob. Několika osobám s příznaky intoxikace zplodinami hoření poskytli hasiči předlékařskou první pomoc a poté si je převzala k dalšímu ošetření zdravotnická záchranná služba. Po likvidaci požáru byla k odvětrání zasažených prostor nasazena přetlaková ventilace. Rozsah požáru a ohrožení velkého počtu osob si vyžádalo nasazení vyššího počtu hasičů a techniky. Škoda na majetku byla předběžně vyčíslena na 1 mil. Kč.

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice