Zásah č. 41

21. 5. 2024 – 15:45
Požár – výškové budovy
Příbor – Pionýrů 1508
Technika: CAS 24 T 815
Zasahující jednotky: HZS MSK stanice Kopřivnice, JSDH Příbor, HZS MSK stanice Nový Jičín, JSDH Kopřivnice
Info:
Požár bytu způsobený technickou závadou při nabíjení akumulátoru elektrokoloběžky. K likvidaci požáru byl nasazen jeden útočný proud C. Během požáru bylo zraněno několik osob a jeden policista, který se intoxikoval zplodinami hoření při záchranných pracích. Všem zraněným poskytovali hasiči do příjezdu záchranné služby předlékářskou první pomoc, v několika případech podávali i kyslík. K odvětrání zasažených prostor byla nasazena přetlaková ventilace. Škoda způsobená požárem byla předběžně vyčíslena na 300 tis. Kč, hodnoty uchráněné zásahem hasičů pak na 2,5 mil. Kč.

 

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice