Zásah č. 68

26. 4. 2019 – 12:53
Požár – lesní porost
Trojanovice – Malý Javorník
Technika: CAS 30 T 815-7, CAS 24 T 815
Zasahující jednotky: JSDH Frenštát p. R., JSDH Trojanovice, HZS MSK Nový Jičín,  JSDH Kopřivnice, JSDH Kunčice p. O., JSDH Štramberk, JSDH Příbor, JSDH Frýdlant n. O., HZS MSK Frýdek Místek, JSDH Lichnov, JSDH Mořkov, JSDH Čeladná, JSDH Rožnov p. R., JSDH Nová Ves
Info: Rozsáhlý lesní požár na území Malého Javorníku. Oheň se díky poměrně silnému větru a suchému porostu postupně rozrostl až na plochu cca 15 hektarů. Na místo události bylo postupně povoláno 14 jednotek požární ochrany (2 profesionální a 12 dobrovolných), vrtulník Policie ČR s bambi vakem a hasící letadlo. Konkrétně kopřivnická jednotka zajišťovala dálkovou dopravu vody pomocí velkokapacitní cisterny a prvosledový vůz s hasiči byl určen k hašení požáru na jednom z úseků. Požár se podařilo dostat pod kontrolu až po dlouhých 6 hodinách. Předběžná škoda byla vyšetřovatelem odhadnuta na 1,5 mil. Kč.

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice