Zásah č. 68

4. 10. 2021 – 21:01
Únik nebezpečných látek – na pozemní komunikaci
Bludovice – silnice I/57
Technika: CAS 30 T 815-7
Zasahující jednotky:
HZS MSK: stanice – Nový Jičín, Kopřivnice, Bílovec, Ostrava – Zábřeh, Fifejdy, Přívoz, Chemická laboratoř Frenštát p.R.
JSDH: Kopřivnice, Frenštát p. R., Studénka, Bílovec, Fulnek, Slatina, Sedlnice, Štramberk
Info:
Jednotka byla s velkokapacitní cisternou vyslána k úniku kyseliny chlorovodíkové z poškozené cisterny na silnici I/57 v obci Bludovice. Jednotka měla za úkol provádět monitoring pomocí detekčních přístrojů na svěřeném úseku. Tato činnost musela být prováděna v dýchací technice. Dále hasiči z naší jednotky zajišťovali kyvadlovou dopravu vody a ředění vodního toku Zrzávka, do kterého část nebezpečné látky unikla.

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice