Zásah č. 7

12. 2. 2024 – 16:04
Dopravní nehoda – uvolnění komunikace, odtažení
Kopřivnice – Lubina, silnice 4824
Technika: CAS 24 T 815
Zasahující jednotky: HZS MSK stanice Kopřivnice, JSDH Kopřivnice, HZS MSK stanice Ostrava – Zábřeh
Info:
Převrácená souprava tahače s návěsem převážející ocelové svitky v zatáčce za hasičskou zbrojnicí ve Větřkovicích. Hasiči po příjezdu na místo události zajistili místo nehody, lehce zraněnému řidiči poskytli předlékařskou první pomoc a provedli protipožární opatření. Na místo události byla povolána speciální vyprošťovací technika z krajské centrální stanice v Ostravě Zábřehu. Hasiči připravili místo pro vyprošťovací práce (mimo jiné musely být odstraněny části stromů). Před započetím vyprošťovacích prací musel být nejprve vyložen převážený náklad na náhradní soupravu. Poté hasiči za pomocí těžké techniky a pneumatických vaků opatrně převrátili převrácenou soupravu zpět na kola. Při nehodě vytekla z nádrže tahače část obsahu pohonných hmot. Kontaminaci půdy a nutný rozsah následných prací v místě nehody řešili pracovníci odboru životního prostředí ORP Kopřivnice a Povodí Odry. Náročný zásah byl ukončen až téměř po 6 hodinách.

 

 

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice