Zásah č. 82

3. 6. 2018 – 6:58
Technická pomoc – odstranění nebezpečných stavů
Kopřivnice – Nádražní 413
Technika: CAS 24 T 815, DA VW Transporter
Zasahující jednotky: JSDH Kopřivnice, HZSP SŽDC Ostrava
Info: Jednotka byla vyslána na odčerpání vody ze sklepních bytů. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že voda přitéká z vedlejší budovy z neznámých prostor. Hasiči si povolali DA s průmyslovým vysavačem a zároveň vyjela jednotka HZSP SŽDC Ostrava, jelikož se jednalo o objekt SŽDC. V průběhu zásahu byla CAS 24 T 815 odvolána k jiné události a na místě zůstal DA s posádkou. Podrobným průzkumem bylo zjištěno, že voda teče ze střechy a sklepních prostor, které byly z velké části zatopeny. V ubytovně hasiči vysáli podlahu průmyslovým vysavačem a přesunuli se do vedlejší budovy, kde už bylo nutné použít motorové a elektrické kalové čerpadla. Po nezbytně nutném odčerpání vody do stavu, kdy již nedochází k vytopení sousedního objektu se JSDH Kopřivnice vrátila se svými vozy zpět na základnu a na místě zůstala jednotka HZSP SŽDC Ostrava, která zajistila úplné odčerpání vody.