Změny v operačním řízení u HZS Moravskoslezského kraje

uvodPodle dlouhodobé strategie u Hasičského záchranného sboru ČR dochází v našem kraji stejně jako jinde v republice k postupnému slučovaní jednotlivých územních operačních a informačních středisek (OPIS). V našem kraji dochází ke sloučení čtyř dosavadních OPISů a to Bruntál a Opava na Sektorové operační a informační středisko (SOPIS) „západ“ se sídlem v Bruntále a ke sloučení OPIS Nový Jičín a Frýdek Místek do SOPIS „jih“ se sídlem ve Frýdku Místku.

Tato změna se bezprostředně dotkne i naší jednotky. Nově budeme spadat pod SOPIS „jih“ Frýdek Místek. Naše jednotka tedy bude povolávána prostřednictvím SOPIS „jih“, se kterým pak bude vedena i následná komunikace. Volání na tísňové telefonní číslo 150 z pevných linek okresu Nový Jičín bude směrováno na SOPIS „jih“. Volání z mobilních čísel bude přijímáno jako doposud na CTV v Ostravě. Přechod na SOPIS se uskuteční během úterý 11. 12. 2007.

Článek na webu HZS MSK

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice