Dopravní nehoda

Zásah č. 72

4. 5. 2019 – 10:09
Dopravní nehoda – únik provozních kapalin
Kopřivnice – Vlčovice, silnice 1/58
Technika: CAS 24 T 815
Zasahující jednotky: JSDH Kopřivnice, HZS MSK Nový Jičín
Info: Dopravní nehoda dvou osobních automobilů na křižovatce silnic 1/58 a II/486 v místní části Vlčovice. Hasiči zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a pomocí sorpčního prostředku likvidovali drobný únik provozních náplní z vozidel. Po zadokumentování nehody ze strany Policie ČR provedli uvolnění komunikace a závěrečný úklid vozovky.

Zásah č. 48

25. 3. 2018 – 8:52
Dopravní nehoda – se zraněním
Štramberk – Zauličí 347
Technika: CAS 24 T 815
Zasahující jednotky: JSDH Kopřivnice
Info: Dopravní nehoda osobního automobilu a chodce. Po srážce chodce pokračovalo vozidlo dále a o chvíli později havarovalo na ulici Novojičínské (taktéž ve Štramberku). Možnou příčinou série těchto dvou nehod mohla být náhlá zdravotní indispozice řidiče. Hasiči zabezpečili místo zásahu a do příjezdu zdravotnické záchranné služby poskytovali zraněné osobě předlékařskou první pomoc. Po příjezdu záchranné služby hasiči spolupracovali se zdravotníky při ošetřování zraněné osoby a pomohli s jejím transportem do sanitního vozidla. Po celou dobu zásahu hasiči prováděli usměrňování dopravy. Po došetření nehody ze strany Policie ČR se jednotka vrátila zpět na základnu.

Zásah č. 42

16. 3. 2019 – 20:38
Dopravní nehoda – vyproštění osob
Příbor – Jičínská
Technika: CAS 24 T 815
Zasahující jednotky: HZS MSK Nový Jičín, JSDH Kopřivnice, JSDH Příbor
Info: Dopravní nehoda osobního automobilu, který vyjel mimo pozemní komunikaci a přeletěl kruhový objezd. Po příjezdu jednotek na místo hasiči spolupracovali se zdravotnickou záchrannou službou při ošetřování pacienta. Dále zabezpečili a osvětlili místo zásahu. Po ošetření pacienta byli nápomocni při transportu do vrtulníku letecké záchranné služby a poté provedli úklid vozovky.

Zásah č. 24

10. 2. 2019 – 4:22
Dopravní nehoda – únik provozních kapalin
Kopřivnice – Obránců míru
Technika: CAS 24 T 815
Zasahující jednotky: JSDH Kopřivnice, HZS MSK Nový Jičín
Info: Dopravní nehoda osobního automobilu, který byl nárazem do betonového patníku vymrštěn na zeleň poblíž výjezdu z kruhového objezdu. Hasiči zabezpečili místo nehody, provedli protipožární opatření a zasypali uniklé provozní kapaliny sorpčním posypem. Po došetření nehody hasiči pomohli naložit vozidlo na vůz odtahové služby a uklidili místo nehody.

Zásah č. 23

8. 2. 2019 – 23:16
Dopravní nehoda – uvolnění komunikace, odtažení
Kopřivnice – Vlčovice, silnice 1/58
Technika: CAS 24 T 815
Zasahující jednotky: JSDH Kopřivnice, HZS MSK Nový Jičín
Info: Dopravní nehoda linkového autobusu, který sjel mimo vozovku a zůstal nakloněn na levý bok. Hasiči provedli důkladný průzkum místa zásahu, nebyla potvrzená žádná zraněná osoba. Dále bylo provedeno zajištění místa nehody a protipožární opatření (vozidlo bylo poháněno stlačeným zemním plynem – CNG). Speciální techniku k vyproštění vozidla si zajistil jeho provozovatel. Hasiči však byli po celou dobu až do uvolnění komunikace na místě události a použili i vzduchové zvedací vaky, pomocí kterých byla operativně upravována poloha autobusu pro jeho bezproblémové ukotvení k vyprošťovacímu automobilu.

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ
Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice