Povodňový výcvik – Slovensko

03

Celkem šest členů jednotky bylo vysláno v pátek 7. 6. 2019 až do neděle 9. 6. 2019 na povodňový výcvik, který se konal na Slovensku, konkrétně ve městě Martin. Cílem kurzu bylo zdokonalit se v ovládání plavidel, záchraně tonoucích se osob a také poskytování předlékařské první pomoci.

Požár v mateřské škole

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V kuchyňce ve 2. nadzemním podlaží v objektu mateřské školy na ulici Krátká došlo vlivem závady na elektrospotřebiči ke vzniku požáru. Ten se začal nekontrolovaně šířit a před ohněm se utekly na střechu schovat jedna učitelka a jedno dítě. Ostatním se podařilo včas evakuovat – takový byl scénář k taktickému cvičení, které proběhlo 11. června 2019.

Odborná příprava na téma nebezpečné látky

op-nl-nj-04

V sobotu 24. 11. 2018 proběhl výcvik na hasičské stanici v Novém Jičíně. Vzhledem k tomu, že kopřivnická jednotka je jednou ze tří jednotek v územním odboru Nový Jičín, která je předurčená k zásahům na nebezpečné látky, je nutné provádět pravidelné odborné přípravy a výcviky na toto téma.

Vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Ve čtvrtek 10. května proběhl teoretický i praktický výcvik zaměřující se na problematiku vyprošťování osob z havarovaných vozidel. Vzhledem k tomu, že kopřivnická jednotka je předurčená k takovýmto typům zásahů, je v plánu odborné přípravy věnována této oblasti patřičná pozornost.

Výcvik záchrany osob – zima 2018

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V pondělí 12. března proběhl na vodní nádrži Větřkovice plánovaný výcvik hasičů zaměřený na záchranu osob propadlých ledem na vodní ploše. V hasebním obvodu jednotky se nachází kromě zmíněného vodního díla ještě retenční nádrž štramberského lomu a řeka Lubina.

Odborná stáž na stanici HZS

IMG_20171015_105538

V neděli 15. 10. 2017 se část jednotky se dvěma výjezdovými vozidly účastnila odborné stáže na stanici Hasičského záchranného sboru v Novém Jičíně. Stáže jsou určeny pro jednotky kategorie JPO II, což je nejvyšší „stupneň“ dobrovolné jednotky v systému požární ochrany ČR. V územním odboru Nový Jičín zřizuje takové dobrovolné jednotky podle stupně požárního nebezpečí a plánu plošného pokrytí území jednotkami požární ochrany celkem 9 obcí – Kopřivnice, Frenštát p. R., Studénka, Bílovec, Příbor, Fulnek, Odry, Štramberk, Starý Jičín.

Výcvik hasičů na zamrzlé hladině

12V sobotu 25. února využila převážná část jednotky vhodné klimatické podmínky k výcviku hasičů na zamrzlé vodní hladině Větřkovického rybníku. Úkolem bylo stejně jako v loňském roce procvičit taktické postupy při záchraně osob, pod kterými se probořil na zamrzlé vodní hladině led.

Výcvik na vodě

PB200106

V hasebním obvodu jednotky se nachází přehrada Větřkovice a protéká řeka Lubina, která umí být v období  dešťů poměrně hodně divoká. Proto se hasiči pravidelně připravují a zdokonalují v činnostech zaměřených na záchranu osob z vodní hladiny. Jeden z takových praktických výcviků proběhl v neděli 20. 11. 2016 v místní části Lubina.

Požár v kulturním domě – taktické cvičení

PA310061

Poslední říjnový den roku  2016 se uskutečnilo taktické cvičení jednotky SDH Kopřivnice. Ve spolupráci s kulturním domem, byl připraven komplexní nácvik řešení krizové situace v tomto provozně velice složitém objektu. Připomeňme, že jeho součástí je mimo hlavní divadelní sál také informační centrum, knihovna, kino a do správy organizace patří rovněž budova technického muzea.