Další soutěž TFA s naší účastí

2Po TFA Ostravská věž se v sobotu 16. 6. 2007 ve Vratimově uskutečnila druhá soutěž ze tří zařazených do Poháru ředitele Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Soutěže se zůčastnilo celkem 59 příslušníků z řad HZS, HZS podniků a členů JSDH z celé České republiky a bylo složeno i 8 družstev.

Trať ve Vratimově byla vzhledem k místním podmínkám poněkud odlišná. Neměla tak náročný závěrečný výstup, ale obsahovala všechny disciplíny, které známe z ostatních soutěží. Po startu prováděli hasiči roztažení hadicového vedení tvořeného 2 x dvěma hadicemi „B“ s proudnicí, následovalo překonání 2 metrové bariéry, 60 úderů 10 kg vážícím obouručním kladivem, střídavě nahoru a dolů, do hammerboxu, výstup na lešení do výšky cca 4 m, vytažení 20 kg závaží, sestup dolů, uchopení 2 kotoučů s „C“ hadicemi a proudnicí, se kterými hasič vyběhl do 3. patra hasičské zbrojnice, kde odložil proudnici do vyznačeného prostoru a snesl hadice zpět dolů. Posledním úkolem byl transport 80 kg vážící figuríny na vzdálenost 35 m do cíle. Obdiv všech si zasloužil člen JSDH Studénka – nádraží Petr Kovalík, který absolvoval trať s podtlakovým dýchacím přístrojem Saturn, který má asi dvojnásobnou hmotnost oproti moderním přetlakovým typům, které používali ostatní soutěžící a navíc klade zvýšené nároky na samotné dýchání (vzduch se z něho musí tzv. „tahat“). V jednotlivých kategoriích podle pravidel Poháru ředitele HZS MsK se náš zástupce Tomáš Bartoň umístil v kategorii dobrovolných hasičů na 14. místě z 26 (v Ostravě byl 4.). Další zástupce z Kopřivnice, Tomáš Melčák, startující jako příslušník HZS MsK v barvách HZS Ostrava obsadil stejně jako v Ostravě v kategorii profesionálních hasičů 6.místo. V průběžném pořadí po dvou soutěžích se drží Tomáš Melčák na 2. místě a Tomáš Bartoň na 5. místě. Třetí a zároveň poslední TFA ze série soutěží zařazených do Poháru ředitele HZS Moravskoslezského kraje se uskuteční již tuto sobotu 23. 6. 2007 od 14:00 ve Štramberku, kde bude podobná trať jako v Ostravě se závěrečným výstupem z náměstí na vrchol Štramberské trúby. Tímto Vás srdečně všechny zveme.

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice