Návštěva u JSDH Slatina

uvodV dnešním mrazivém dopoledni jsem se na skok zastavil u kolegů hasičů ve Slatině (u Bílovce).

Osobně jsem se chtěl hlavně podívat a na vlastní oči posoudit provedení modernizace jejich zásahového vozu CAS 25 Š 706 RTHP. Jedná se o notoricky známý typ hasičské cisterny, který se vyráběl od šedesátých let až do roku 1984, kdy jej nahradil typ Liaz 101 CAS 25. Je to jedno z nejrozšířenějších vozidel u našich hasičů a i přes svůj věk stále dobře slouží u mnoha dobrovolných jednotek. Hasiči ze Slatiny se rozhodli jej trochu omladit a provedli zásadní modernizační kroky. Ve vozidle byl vyměněn motor, převod a řízení za agregáty řady MT a byly zhotoveny další úložné prostory na bocích skříně nástavby. Využil jsem i nabídky svezení se při probíhajících kondičních jízdách. Velice pozitivně se na dynamických parametrech projevil podstatně vyšší výkon motoru (156 kW proti původním 118) a 10-ti stupňová převdovka. Svezení s takto modernizovaným vozem bylo opravdu příjemným překvapením a i když to není žádný mladík, má díky provedené přestavbě před sebou ještě hezkou řádku let aktivní služby. Za JSDH Kopřivnice, Tomáš Bartoň

Internetové stránky hasičů ze Slatiny

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice