Obměna techniky v místních částech

da-2017-web

V pondělí 13. února 2017 se na hasičské zbrojnici v Kopřivnici uskutečnilo předání dvou kusů nové požární techniky – dopravních automobilů pro Jednotky sboru dobrovolných hasičů Vlčovice a Lubina II. Tímto došlo k obměně vozového parku ve všech jednotkách zřizovaných městem Kopřivnice v místních částech.

 

 

Jednotky Lubina I a Mniší dostaly nové automobily již v závěru roku 2015. Všechna čtyři vozidla jsou stejné koncepce, která vzešla z předpokládaných požadavků kladené na jednotky při jejich operačním nasazení. Moderní vozidla nahradila ve službě technicky i morálně zastaralé, více než 30leté dopravní automobily DA 12 na podvozku Avia A30/31. V nových vozidlech mají hasiči u výjezdu k dispozici veškerou dostupnou výbavu, kterou doposud nemohli ve stávajících automobilech ani instalovat.

02

DA – L1Z Iveco Daily

P1180211

DA 12 Avia A31

 

 

 

 

 

 

 

Základní údaje k prvním dvěma vozidlům

Dodavatel vozidel vzešel z výběrového řízení. V obou případech jím byla firma WISS Czech s.r.o., která je tuzemským zastoupením renomovaného polského výrobce požární techniky. První dva vozy realizované v roce 2015 byly vyráběny ještě v polské centrále firmy, druhé dva již kompletovala česká pobočka v Napajedlech.

 

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice