Okrsková soutěž v požárním sportu 2008

uvodJako každým rokem se i letos konala okrsková soutěž v požárním sportu. Místem konání byl tradičně sportovní areál v místní části Mniší.

Letos přijely poměřit síly všechny sbory našeho okrsku s výjimkou Ženklavy, která se omluvila. Viděli jsme tedy soutěžní družstva hasičů z Lubiny I, Lubiny II, Vlčovic, domácího Mnišího, Štramberku, Závišic, Rybího a Kopřivnice. Okrsková soutěž v požárním sportu se skládá ze dvou disciplín: běhu na 100 m překážek (překonání 2m bariéry, uchopení dvou kotoučů hadic, běh přes kladinu, spojení hadic, napojení na rozdělovač a proudnici) a požárního útoku. V disciplíně 100 m překážek se Liborovi Kubackovi z naší jednotky podařil pěkný výkon a vešel se do první desítky nejrychlejších borců. Celkově nejlepší výkon předvedlo družstvo z Mniší, které po součtu jednotlivých časů obsadilo zaslouženě 1.místo. Naše družstvo obsadilo 5. pozici. Po okrskovém kole následoval ještě jeden požární útok a to o Pohár rady města Kopřivnice, kde opět vyhrálo Mniší. Poháru se zúčastnilo také jedno družstvo žen, z Vlčovic, které obsadilo pěknou 6. příčku. Naše družstvo si odvezlo pohár za 3. místo.

Fotogalerie – okrskové kolo v požárním sportu 2008

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice