Požár – obchodní centrum "kasárna"

uvodDnes večer byl naší jednotce vyhlášen poplach. Na pokyn Sektorového operačního střediska jih ve Frýdku Místku jsme spolu s HZSP Tatra a HZS MsK Nový Jičín vyjeli k ohlášenému požáru v Relax centru v obchodním komplexu „kasárna“ na ulici České v Kopřivnici.

Již během jízdy k zásahu bylo možné podle rádiového provozu posoudit situaci na místě. Po příjezdu posílila naše jednotka zasahující kolegy z HZSP Tatra. Hořelo ve 3. nadzemním podlaží, v prostoru nehtového studia, které je součástí Relax centra, kde se nachází mimo jiné squash, bowling, posilovna, solárium, tělocvična a bar. Z objektu byli postupně evakuováni všichni hosté (asi 30 osob). Požár byl likvidován jedním „C“ proudem. K odvětrání prostoru byla použita přetlaková ventilace. Na místo se ještě dostavila jednotka HZS MSK – stanice Nový Jičín a byl povolán vyšetřovatel. Událost se naštěstí obešla bez zranění. Jelikož byli v objektu hosté, tak byl požár zpozorován a nahlášen včas a nedošlo tak k jeho rozšíření jako o zhruba měsíc dříve v asi 100m vzdálené restauraci Kavárna.



Další fotografie z výjezdu

Článek na webu HZS MsK ÚO Nový Jičín

Článek na webu HZS MsK

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice