Zásah č. 20

7. 2. 2018 – 18:37
Požár – průmyslové objekty, sklady
Bordovice – 197
Technika: CAS 24 T 815, AZ 30 Renault CAMIVA, CAS 30 T 815-7, DA VW Transporter
Zasahující jednotky: JSDH Frenštát p. R., JSDH Trojanovice, JSDH Kopřivnice, JSDH Bordovice, HZS MSK Nový Jičín, JSDH Štramberk, JSDH Mořkov, JSDH Lichnov
Info: Požár průmyslového objektu na okraji obce Bordovice. Hořela skladovací hala o rozměrech cca 15 x 40 metrů s materiálem pro výrobu sendvičových stavebních konstrukcí. Po příjezdu prvních jednotek na místo byl už požár ve třetí fázi, čili oheň již pohltil všechen hořlavý materiál nacházející se v prostoru. Hasiči ihned po příjezdu rozvinuli dopravní a útočné vedení z několika směrů. Hlavním cílem bylo zabránit rozšíření požáru na sousední haly. Během zásahu byly slyšet detonace vybuchujících obalů od chemických přípravků. Zásah komplikovalo vytrvalé sněžení a obtížně sjízdná příjezdová komunikace k objektu v délce asi 0,5 km. Naše jednotka byla po redukci sil a prostředků odeslána na základnu cca ve 23:00. Škoda způsobená požárem byla předběžným odhadem stanovena na 4,5 mil. Kč. Naše jednotka byla na místo události povolána ještě na druhý den odpoledne. Zvlášť vyčleněné družstvo s CAS 30 T 815-7 a DA VW Transporter (mimo základní výjezd) provádělo na místě po ukončení práce vyšetřovatelů rozebíraní konstrukcí a dohašovací práce.

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice