Den dětí 2018

IMG_5871V rámci široce pojatého programu na den dětí v Kopřivnici se veřejnosti představily mimo jiné také všechny základní složky integrovaného záchranného systému (hasiči, policie, záchranná služba). Na prostranství před budovou radnice byla možnost na statické ukázce vidět průřez technikou používanou při své práci jednotlivými složkami. Parkoviště bylo vyhrazeno pro dynamické ukázky a trávník patřil služebním psům Policie ČR.

 

Program byl rozdělen na dopolední a odpolední část, obě se shodnou náplní. U stánku záchranné služby si návštěvníci mohli prohlédnout sanitku z kopřivnického stanoviště. Za instruktáže zdravotníků byla možnost na figuríně nacvičit správný způsob provádění srdeční masáže. Policie ČR, představila hned několik speciálních vozidel, včetně terénní čtyřkolky, motoyklu dopravní policie, nebo octavie pro skrytý dohled nad bezpečnosti provozu. Hasiči představili dva prvovýjezdové vozy – návštěvníci si mohli vedle sebe porovnat techniku naši dobrovolné jednotky s technikou profesionálních kolegů ze stanice HZS v Novém Jičíně, dále byly k vidění dva automobilové žebříky, lodní kontejner, člun a nechyběl rovněž stan s „preventivním“ obsahem.

 

Statická ukázka techniky a tématické stany

Asi nejaktraktivnějším bodem z dynamických ukázek byl společný zásah složek integrovaného záchranného systému při dopravní nehodě, mimo to hasiči předvedli také ukázku hašení hořlavé kapaliny práškovým hasícím přístrojem, záchranu osob pomocí výškové techniky, nebo činnost lezecké skupiny. Svůj čas měli také děti – mladí hasiči předvedli požární útok, netypicky napájený cisternou a k vidění byla také ukázka disciplín ze soutěží TFA.

 

Ukázka hašení hořlavé kapaliny

 

Záchrana osoby pomocí výškové techniky

 

Společný zásah složek IZS

 

clanek-web

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice