Výcvik – led 2011

uvodNěkolikrát do roka vyjíždí i naši hasiči k záchraně osob z vody. Proto byla výbava jednotky v minulém období rozšířena o prostředky pro práci na vodě a nesmí chybět samozřejmě ani výcvik. V zimě je odborná příprava zaměřena na specifikcké podmínky zásahu na zamrzlé vodní hladině.

Tento rok se praktický výcvik konal v neděli 6. 2. na přehradě Větřkovice v Lubině. I přes téměř jarní teploty, které se blížily ve dne až k 12 °C, byl led na hladině vodní nádrže ještě stále poměrně silný.

 Hasiči si na zamrzlé hladině vyzkoušeli záchranu osoby pomocí několika druhů záchranných prostředků – od improvizovaných (např. pomocí nastavovacího žebříku) až po práci s člunem. Součástí výcviku byl také nácvik bezpečných zásad pohybu a přiblížení se po ledě a jištění zachránců.
Fotografie z výcviku v roce 2010

Instruktážní film k záchraně osob na ledu

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice