Preventivně výchovná činnost v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva – HASIK.CZ

uvodKdyž v roce 1996 vznikal tento program, nikdo ještě netušil, že bude tak úspěšný jako dnes. Hlavním cílem bylo zaměřit se na děti a předat jim základní informace, jak se chovat v krizových situacích, tak aby to bylo hlavně zábavnou formou. Avšak i když cesta autorů Štěpána a Bohdana Mikulky byla určitě složitá, dnes má v několika krajích velký úspěch a troufám si říct, že už tento program několika dětem a zároveň i hasičům určitě pomohl.

Několikrát do roka jsou pořádány kurzy PVČ (již výše zmiňovaná Preventivně Výchovná Činnost) v mnoha krajích. Jednoho kurzu se zúčastnili i zástupci z řad naší jednotky. První část kurzu se odehrávala dne 27. 2. – 1. 3. v hasičské škole v Jánských Koupelích. Druhá část kurzu proběhla 6. března na Základní škole v Ženklavě, kde si naši, dá se říct již instruktoři, vyzkoušeli praktickou práci s dětma. Dětem se hodina velice líbila, ochotně spolupracovaly a nejvíc jim úsměv zářil při různých hrách, při kterých si samozřejmě opakovaly, co se dozvěděly. Poslední částí kurzu pro naše hasiče bude závěrečný seminář ve dnech 28. a 29. března, který proběhne na stanici Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Opavě. Tam budou mít hasiči za úkol předvést své zkušenosti a dovednosti, které se během kurzu naučili a tím dokázat, že se v této činnosti plně orientují a mají na to, předat dětem veškeré informace v zábavné formě.

Věříme, že tato činnost přinese do budoucna ještě mnoho dobrého a chtěli bychom poděkovat za celou jednotku především autorům programu bratrům Mikulkovým a psychologovi Mirku Piňosovi.

Hasík.cz

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice