Soutěž Závišice 2008

uvodV sobotu 19.7.2008 se naše soutěžní družstvo zúčastnilo soutěže v Závišicích.

Soutěž v Závišicích navštěvujeme pravidelně. Na této soutěži se nám podařilo v nedávné historii zvítězit hned 3x za sebou, ale loni se nám i přes dobrý začátek nepodařilo dosáhnout na stupně vítězů. Letos jsme tedy chtěli navázat na předchozí úspěchy.

Trať soutěže je poměrně náročná, voda se saje z přírodního zdroje, asi s 3m převýšením. Dopravní vedení tvoří dvě hadice B a prochází tunelem, před kterým se musí nejprve odstranit překážka (káď na požární sport). Od rozdělovače vedou tři proudy: levý ze žebříku, střední s tunelu a pravý přes okno. Hasiči musí mít předepsanou ústroj – pracovní oděv, zásahová obuv a hasičská přilba, v žádném případě nejsou povoleny sportovní obuv, tepláky apod. Letos jsme obsadili 5.místo. Před soutěží mužů změřili své síly ještě mladí hasiči. Naši mladí hasiči startovali za družstvo Lubiny. Postupně se projevuje nutnost náhrady dosluhujících dopravních automobilů, což jsou stále u dobrovolných jednotek zejména vozy Avia A 30/31. V Závišicích jsme mohli vidět nový DA VW Transporter hasičů z Fulneku a Renault s nástavbou polské firmy Wawraszek hasičů z Paskova, který kromě nezbytné výbavy předepsané pro DA má i malou nádrž s vlastním čerpadlem.


Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice